Hit The Deck program na zlepšení se v počtu kliků a moje výsledky

Na stránkách kb5.cz jsem se dočetl o programu na zlepšení se v počtu kliků, který trvá jenom dva týdny. Řekl jsem si, že dva týdny času určitě mám, tak jsem se do něj směle pustil. Jenže to jsem ještě nevěděl, co všechno mě čeká. Následující text je psán formou denních záznamů. Podívejte se sami, jak se mi vedlo.

První týden

Pondělí – Den 1

Jsem plný nadšení a očekávání. Pouštím se do měření svého maxima a zjišťuji, že udělám 30 kliků. Myslel jsem si, že jich bude více. Ale je dobré si vždy myšlenky srovnat s realitou. Vypočtu si tedy kolik mám dělat kdy kliků a nastavuji si v telefonu časovač na hodinu. Každou hodnu po celý den mě čeká 9 kliků. To není mnoho. Jsem ale na začátku dne, tak uvidíme, jak budu vypadat večer.

Úterý – Den 2

Druhý den jsem nastartoval v klidu. Dával jsem stabilně svých 15 kliků po hodině a šlo mi to skvěle. Mám opravdu radost, jak to jde jednoduše. Těším se, že takhle propluji celým programem. Jupí.

Středa – Den 3

Dnešek je opravdu oříšek. Ráno jsem svižně začal dávat 18 kliků po 45 minutách a sám jsem se divil, jak pěkně mi to odsýpalo. Odpoledne jsem nějak ztratil sílu. Ale řekl jsem si, že jsem teprve na začátku, tak to nebudu vzdávat a nakonec jsem vždy svých 18 kliků dal. Večer jsem je ale pěkně cítil v ramenou. Usínám a cítím svou horní polovinu těla.

Čtvrtek – Den 4

Krásných 7 kliků s odpočinkem 60 minut. Pohoda. Tedy alespoň nějak takhle si jí představuji. Dnes mi opravdu kliky pěkně odsýpají a nemám s nimi nejmenší problém. Celý den si v pohodě užívám. Jen začínám mít pocit, že můj časovač, který tenhle týden vyzvání o život začíná vadit mým kolegům v práci. Ale zatím nikdo neprotestoval, tak směle pokračuji dále.

Pátek – Den 5

Je tu pátek a s ním střední zátěž 13 kliků po 30 minutách. Dnes si zase máknu, ale můžu se těšit na pohodový víkend. Hurá do toho a půl je hotovo. Dneska pracuji z domu, takže můj časovač nikoho neruší. Zvoní opravdu často i na mě. Ale vytrvávám a dělám kliky jeden za druhým. Dnešek je den, kdy jsem dal největší počet kliků v jednom dni, celých 221. Uff, ale byla to dřina. Časovač pomalu začíná vadit rodinným příslušníkům. Nedá se nic dělat. Nepolevím a vytrvám se svým záměrem. Už jsem skoro v polovině.

Sobota – Den 6

Dneska je sobota a my se chystáme dopoledne do bazénu si protáhnout tělo. S tímhle plánem jsem udělal potřebná opatření a začal jsem dělat kliky o něco dříve než obvykle. Dnes mám na programu 12 kliků s odpočinkem 60 minut. Proti včerejšku je to pohoda. Takhle klikovat mi jde. Tělo se moc neunaví a po štědrém odpočinku se stačí zregenerovat. Poslední dnešní klik jsem dělal někdy kolem 22. hodiny. Zvládnuto a hurá na další den.

Neděle – Den 7

Je tu sladká neděle. Den kdy se nic nedělá. V mém případě tedy jen obrazně, ale po celém týdnu musím říct, že je to pro mě opravdu odpočinek. Dnes mám podle svého rozpisu nachystáno 8 kliků s odpočinkem 90 minut. Fíha. Takhle dlouho jsem ještě neodpočíval. Dnešek je opravdu super. Cvičení mi jde od ruky. Dnes je taky den, kdy jsem udělal nejmenší počet kliků za první týden. Celkem 42. To je nic v porovnání s pátkem. Zítra mě čeká nové měření maxima. Jsem sám zvědavý o kolik jsem se zlepšil.

Program Hit The Deck v praxi
Program Hit The Deck v praxi

Druhý týden

Pondělí – Den 8

Druhý týden začínám testem maxima. V noci jsem se moc nevyspal a cítím se unavený, ale přesto se ráno pouštím do prvních kliků a počítám, kolik se mi jich podaří udělat s vypětím všech sil. Nakonec jsem se zastavil na číslovce 33. Není to zase takový posun, jak jsem si představoval, ale nevadí. Mám před sebou nový týden, tak uvidíme co přinese. Pečlivě si zaznamenám rozpis na následující týden a pouštím se s radostí do cvičení. Dneska mě čeká 11 kliků po 45 minutách. Pondělky nejsou lehké dny, takže jsem s tím počítal. Taky víkend mi pomohl se zregenerovat a nabrat sílu, abych vydržel tohle tempo ještě týden. Dnes přijeli kolegové z Prahy a vyptávají se na můj pípající časovač. S klidem jim vysvětluji, že dělám kliky. Oni mi zase na oplátku vypráví o jejich sportovních výkonech.

Úterý – Den 9

Čeká mě 18 kliků s odpočinkem 20 minut. Tohle začíná být docela drsné. Ale hecnu se a jdu do toho. Dneska pracuji z domu, takže zase nemusím vyrušovat nestálým pípáním tak často kolegy. Časovač mi pípá každých 20 minut a mě už to odpoledne začíná mírně vytáčet, ale stejně vytrvám. Nakonec jsem dneska dal úctyhodných 324 kliků. To je nejvíce za celé dva týdny. Cítím se silný a radostný, ale taky pekelně unavený. Padnu do postele a usínám.

Středa – Den 10

Dnes se necítím vůbec dobře. Bolí mě pod levou lopatkou a je to celkem nepříjemné. Pouštím se do klikování. Čeká mě 9 kliků s odpočinkem 15 minut. Záda mě pořád bolí. Zvládnu udělat 3 série, ale potom rezignuji. Dneska už nemůžu. Nechci to rvát přes bolest. Prostě jsem se rozhodl dnešek věnovat regeneraci a soustředit se na zítřek, kdy už zase nasadím stálé tempo. Dnes jsem udělal taky nejméně kliků za celé dva týdny, celkem 27. Búhú.

Čtvrtek – Den 11

Nastoupil jsem zpátky do experimentu. Ještě mě trochu bolí záda, ale už mi to není tak nepříjemné. Pouštím se po hlavě do 21 kliků po 60 minutách. Při každé sérii mě na konci začínají pálit ruce, ale nakonec pokaždé udělám požadovaný počet kliků. Jsem rád, že jsem se vrátil zpět. Pomalu se blíží víkend a s ním i lehčí část programu.

Pátek – Den 12

Sladký pátek je přede mnou a mě čeká 11 kliků po 45 minutách. Zátěž pomalu ustupuje a přichází víkendová pohodička. Ráno jsem začal a potom jsem musel vynechat, protože jsme jeli s holkami k doktorovi. Takže jsem pokračoval až odpoledne. Nakonec jsem stihl dál alespoň stejný počet sérii jako při odpočinku 60 minut.

Sobota – Den 13

V sobotu jsem měl napilno, ale chtěl jsem dodržet zadání programu, takže jsem si přivstal a klikoval jsem o dost dříve než předtím. Díky tomu jsem si vytvořil rezervu do zásoby na dobu, kdy během dne nebudu moci cvičit. Když jsem se vrátil odpoledne, tak jsem nerušeně pokračoval v klikování do pozdních večerních hodin. Dnes jsem splnil počet sérii. Dělal jsem 14 kliků v intervalu 60 minut.

Neděle – Den 14

Slastný to den. Poslední den celého programu Hit The Deck, kdy dělám série kliků. Zítra mě už čeká závěrečné měření. Mám na programu 8 kliků po 120 minutách. Prostě nádhera. Dnešek si opravdu užívám. Už se těším jaký budu mít zítra výsledek.

Závěrečné měření

Pondělí – Den 15

Závěrečné měření maxima. Tak kolik dneska dám kliků? Uvidíme. Dal jsem si na čas a měření jsem prováděl až odpoledne. Ráno jsem si připadal unavený, a tak jsem nechtěl aby moje unavenost ovlivnila výsledky měření. Prostě a jednoduše, chtěl jsem naměřit, co nejvíc. Odhodlal jsem se tedy a zamířil na zem. Vydal jsem ze sebe maximum a udělal jsem celkem 41 kliků. Což je posun o 11 kliků za dva týdny. Spokojenost. Hurá, oslava.

Celkový rekapitulace programu Hit The Deck je asi následující. Pokud jste nikdy takhle intenzivně neklikovali, tak to bude určitě zátěž, ale na druhou stranu uvidíte sami, čeho všeho jste schopní. Potěšil jsem výsledek závěrečného měření. Jedna zajímavost, za dva týdny jsem udělal celkově 1892 kliků. Teď vím, že co si vezmu do hlavy tak dokážu, díky systému a opakování. Když jsem dokončil program já, tak ho můžete dokončit také a můžete být stejně překvapeni z výsledku. Tak hurá do kliku a jedeme hezky od začátku – 1, 2, 3…

 

Poděkování za úvodní fotografii: Maria Stiehler via unsplash cc