Lepší chvilka pro sebe, než podrážděnost na ostatní

Máme velkou spoustu povinností. Je potřeba zabezpečit rodinu. Donést domů výplatu. A dělat ještě spoustu dalších činností. Ale to není všechno. Život není jen práce a dřina. Je to také radost a dělání toho, co máme rádi. Ale někdy se na to zapomíná. Samozřejmě existuje spoustu užívačů, kteří se práce štítí a chtějí se celý život jen bavit. Ale o nich není tento článek. Je o těch, kteří mají na starosti nejenom svůj život, ale i život svých blízkých a dělají vše, co je potřeba, aby se ostatní měli dobře. Jen někdy zapomínají na to, aby se měli i oni dobře.

V životě muže je velice důležité prožívání radosti. Život nemá být o tom zabezpečit potřeby všech okolo a svoje potlačovat. Život má být o tom, užit si i svou radost. Být šťastný a mít se dobře. Vy dříči, co udržujete svoje rodiny při životě, nezapomínejte na to. Protože pak se taky může stát, že neustálé odříkání povede k depresi a nespokojenosti. A ta potom může narůst v podrážděnost. A tím se můžete stát velice nepříjemnými pro svoje okolí. Vlastně z vás bude potom taková osina v zadku. Vy si budete dělat všechno pro své okolí, ale budete z toho nešťastní. Dostanete se tak do konfliktu se svými blízkými. Potom můžete mít pocit, že oni se neváží toho, co pro ně děláte. Což může být pravda, nebo také velká lež a jedno nepochopení.

Něco jen pro sebe

Vím o čem mluvím. Sám jsem si toto prožil, když jsem zabezpečoval rodinu a dělal všechno pro ně, ale na svoje potřeby jsem zapomínal, nebo jsem je odkládal na jindy. Ale jindy nepřicházelo a já jsem byl čím dál tím více podrážděný a nepříjemný na svoje okolí. Takže to vlastně nedávalo moc smysl. Když dělám něco pro ostatní, a pak jsem na ně za to naštvaný. Cesta z kruhu vedla skrze uvědomění si, že nemusím za všech okolností dělat všechno jen pro ostatní, ale že si mohu taky dělat věci jen pro sebe. Pro svou radost a potěšení.

Takhle jsem začal zase více jezdit na motorce. Pustil jsem se také pravidelně do cvičení, protože jsem věděl, že to je něco, co mi dává pocit radosti a sebeuspokojení. Ze cvičení se stalo něco životně důležitého. Byl to čas vyhrazený jen pro mě. Ze začátku to bylo těžké. Měl jsem špatný pocit z toho, že dělám něco pro sebe a nevěnuji se rodině. Ale postupně se tento pocit vytratil a nahradil ho jiný, který říká že když dělám něco pro sebe, tak jsem spokojenější a tudíž můžu být příjemnější i na své okolí a to za to stojí.

Co mi dělá radost

Další věci, které mi dělají radost jsou třeba výlety do přírody. Mám rád les a hory a velice rád je objevuji pěšky. Plavání je jedna z věcí, které mě také nabíjejí pozitivní energií. Když můžu něco vyrobit, nebo opravit, tak z toho mám taky radost. Co mě hodně baví a v poslední době jsem na to zanevřel, tak je čtení knih, ať už jakýchkoliv. Rád se dozvídám nové informace a také zkouším rady z knih aplikovat do svého života a postupně ho zlepšit.

Radost je něco, co by si měl každý muž udržet a měl by přijít na to, jak jí dosáhnout. Jaké činnosti mu v tom pomohou. Pro každého to může být různé. Někdo může vyrazit na kolo a cítit se šťastný, pro jiného to zase může být utrpení. Najděte si něco, co je jen vaše a můžete se tomu věnovat. Vaše okolí vám nakonec poděkuje.

Poděkování za úvodní fotografii: corina ardeleanu via unsplash cc