Výzva na měsíc březen: omezený přístup k emailu

Tohle je první článek ze série nadcházejících článků s názvem „Výzva na měsíc“. Jedná se o výzvu pro mě, se kterou se budu potýkat celý měsíc. Nic ale nebrání tomu, abyste se k výzvě přidali také a zkusili si posunout hranice o kousek dál. Další bojovníci jsou vítáni.

Proč jsem se rozhodl pro emailovou výzvu

Aktuálně řeším problém s nadměrným kontrolováním emailové schránky během dne. Jsou dny, kdy je to lepší, běžně víkend, ale jsou dny, hlavně přes týden, kdy jsem schopen kontrolovat email téměř každých 30 minut. Mám pocit, že se z toho stala obsese. Je na čase, abych se vymanil ze spárů závislosti a vyzkoušel si život s omezeným přístupem k emailu.Tento měsíc je to jednoduché. Budu mít pouze tyto pravidla:

  • Povoleny pouze 3 přístupy k emailové schránce za den
  • Nevyužité přístupy ke schránce propadají
  • Nad užité přístupy ke schránce jsou odečteny z následujícího dne
  • Maximální počet přístupů za měsíc je omezen na 93

Vysvětlení k poslednímu bodu: 3 přístupy za den krát 31 dní v měsíci rovná se 93 přístupů.

Doplňující informace k emailové výzvě

Omezení se týká mých soukromých emailových schránek. Budu se snažit aplikovat pravidla i na pracovní email, ale nedokážu zaručit výsledek. Na ten si budete muset počkat do konce měsíce, respektive na začátek dalšího měsíce, kdy bude zveřejněna další výzva a v ní i vyhodnocení emailové výzvy.

Proč tohle všechno podstupovat? Dělám to proto, abych si vyzkoušel, jestli je možné žít i jinak a dělat věci jinak. Jestli je možné zlomit špatné návyky a posunout hranice zase o kousek dál. Všechno se ukáže příští měsíc.

Jestli jste se taky odhodlali přijmout výzvu, přidávám povzbuzující slova na konec: „Posouvání hranic je lidská přirozenost, v opačném případě člověk zakrní. Přeji hodně radosti při zdolávání výzvy“.

 

Poděkování za úvodní obrázek: warszawianka via Openclipart cc