Výzva na měsíc červenec: vděčnost

Praktikoval jsem zatím různé výzvy na měsíc, ale tato má pro mě hlubší význam. Mám pocit, jako by v mém životě postupně ubývalo vděčnosti. Začínám brát všechno jako samozřejmost. Proto jsem si dal za cíl se tento měsíc věnovat tématu vděčnosti. Budu si vděčnost postupně trénovat a hýčkat si jí, aby se u mě zase zabydlela.

Vděčnost až na věky

Stává se, že beru za samozřejmé věci a děje, které samozřejmé nejsou a nevážím si jich tolik, kolik bych si jich měl vážit. Delší dobu uvažuji o projevu vděčnosti za cokoliv. Má to pro mě několik rozměrů. Zrekapitulovat si za co jsem tento den vděčný a vyslovit to buď nahlas nebo v mysli. Zjistit, jestli toho za co můžu být vděčný je víc než si myslím. Pozorovat, jaký vliv na mě bude mít opakovaný projev vděčnosti.

Jaký je plán na tento měsíc

  • Projevy vděčnosti budu aplikovat každý večer před spaním, ale můžu klidně i dříve. Hlavní je, abych měl čas si zrekapitulovat uplynulý den.
  • Najdu si v uplynulém dnu minimálně tři věci za které jsem vděčný.
  • Svoji vděčnost vyslovím nahlas nebo pouze v mysli, podle toho jak se budu cítit.

Nebudu si nastavovat žádné záporné body nebo počítání projevů vděčnosti. Hlavním cílem pro výzvu na tento měsíc je pozorovat změny, pokud nějaké nastanou, v mojí mysli a vnímání okolního světa. Jsem přesvědčen, že je čas projevit více vděčnosti. Neznamená to jenom rekapitulovat uplynulý den a říkat si za co jsem vděčný. Budu se snažit projevit také svou vděčnost dalším osobám se kterými přijdu do kontaktu.

Kdo chce, může se také přidat k výzvě na tento měsíc. Zajímalo by mě, jaký to na vás bude mít vliv. Jestli něco podobného už aplikujete nějakou dobu, tak vám gratuluji a klidně se podělte o vaše zkušenosti.

Vyhodnocení výzvy z minula čtení knih každý den

Výzvu čtení knih každý den jsem startoval v květnu. A podařilo se mi jí protáhnout až do června. Neudělal jsem to záměrně, ale jsem rád, že jsem v ní pokračoval, protože jsem mohl přečíst velkou část z knih. Ještě v květnu se mi podařilo dočíst jednu knihu, které měla 144 stránek. Četl jsem různě v průběhu dne, kdy jsem měl zrovna čas. Byly dny, kdy jsem se ke čtení nedostal, převážně o víkendu, když bylo venku hezky. Ale překonal jsem svoje očekávání i nastavený limit 60 stránek za měsíc. Ještě ten měsíc jsem začal číst druhou knihu. Ta je o něco obsáhlejší. Má celkově 368 stránek. Momentálně jsem na 294 stránce. Takže za dva měsíce jsem přečetl jednu a rozečetl další knihu. Celkově se mi podařilo přečíst 438 stránek. Za sebe jsem spokojený V časových možnostech jaké mám je to pro mě příjemná zpráva. Rád bych pokračoval v nasazeném tempu a čtení se věnoval i nadále.

Dalším přesahem z této výzvy pro mě bude v budoucnu napsaný článek se seznamem inspirativní četby pro vás. Co jsem přečetl a zaujalo mě se v tomto seznamu objeví. Máte se na co těšit. Zatím nechci prozrazovat jaké knihy se do výběru dostanou.

Vzhůru za dobrodružstvím

Léto se nemilosrdně přiblížilo a je tu čas prázdnin a dovolených. Pro ty kteří chtějí vyzkoušet něco nového je léto ideální možnost. Máte-li nějakou svojí výzvu, kterou jste dlouho odkládali, nebo jste se báli ji vyzkoušet, teď je ten pravý čas. Přeji krásné léto plné dobrodružství a objevování.

 

Poděkování za úvodní fotografii: Stuart Madden via Flickr cc