Rekapitulace roku 2017

Máme za sebou rok 2017 a je na čase udělat si malou rekapitulaci a shrnutí. Co všechno se povedlo. Co všechno se nevydařilo zase tak nejlépe. A taky, co přinese nový rok 2018. Pohodlně se usaďte bude to jízda.

Co se vydařilo v roce 2017

  • Držel jsem si tělesnou váhu v příjemnějším rozmezí. Po celý rok jsem osciloval okolo čísla 92 kg. Poté, co jsem v roce 2016 absolvoval Whole30 a ještě ho zatím neopakoval je to pro mě úspěch. V roce 2017 jsem zkoušel různé přístupy ke stravě. Začátkem roku jsem více dělal paleo dietu, potom jsem přešel ke stravě založené na tucích, ke konci roku jsem začal zkoušel přerušované půsty, které aktuálně dodržuji.
  • Změnil jsem zaměstnání. Téměř po pěti letech v Seznam.cz jsem se rozhodl pro změnu. Měl jsem chuť vyzkoušet něco nového. Námluvy probíhali celkem dlouho a složitě, ale nakonec se podařilo a já jsem zakotvil v září v Zonky.cz. Taková malá nenápadná firmička, která se snaží narušit bankovní trh. Super parta lidí a ještě větší nadšení do práce.
  • Přestěhovali jsme se do svého. Je to k nevíře, ale po všech těch peripetií, kdy jsem hledali svoje vysněné místo a na začátku jsem se rozhodovali, že si domeček postavíme sami vlastními silami ze slámy a hlíny, jsme nakonec skončili v domečku již postaveném, který si budeme utvářet k obrazu svému. Přestěhovali jsem se v polovině prosince, takže Vánoce byli spíš věnované vybalovaní a zabydlování, ale já osobně jsem spokojený. Konečně máme něco svého, co můžeme budovat a nemusíme se mačkat v podnájmech. A ta zahrada. Už se těším na domácí ovoce a zeleninku.
  • Píšu pravidelně na stránky. Přispívám pravidelně a je to pro mě radost. Pravda ke konci roku jsem měl trochu problémy s odevzdáváním článků a bylo to hlavně z důvodů vyřizování a následně stěhování do vlastního. Jinak jsem si držel velice dobré skóre napsaných článků. Pravidelnost je pro mě základ a budu se jí držet i v roce 2018.

Co se až tak moc nedařilo v roce 2017

  • Měl jsem problém držet se tréninkového plánu. Hlavně v létě a potom ke konci roku. Už dlouho se mi nepodařilo, abych cvičil 3 krát za týden. Většinou tak dvakrát nebo také vůbec. Hlavně ke noci roku. Bylo hodně věcí na vyřizování a já jsem poté na cvičení už neměl sílu a ani chuť. Cítil jsem se totálně vyšťavený. Tohle je jedna z věcí na kterých bych chtěl zapracovat.
  • Nejedl jsem vždy, tak jak bych měl. I když jsem si držel váhu v rozmezí pro mě snesitelném ne vždy jsem jedl, tak jak bych si představoval. Stalo se mi, že jsem udělal večerní nálet na ledničku a pod pocitem hladu jsem si dal v deset večer druhou večeři. Nebo jsem si dával jídla, která sám moc neschvaluji. Jedná se hlavně o zpracované potraviny, které obsahují mnoho látek navíc, jen aby dobře chutnali. Nejsem zcela proti tomu sem tam si dát něco ne úplně podle předpisů, ale není třeba to přehánět. Takže tady určitě vidím možnost pro zlepšení.
  • Dotahování věcí. Byl jsem mistr v dokončování věcí a rychlém dodělání úkolů. S ničím jsem neotálel a do všeho jsem se pustil s vervou. Co jsem chtěl, toho jsem dosáhl. Jenže v roce 2017 se něco stalo a já jsem měl opravdu velký problém s dokončováním úkolů. Musel jsem se hodně přemáhat, abych něco udělal a dotáhl jsem věci do konce. Z tohoto pohledu to byl velice slabý rok. Teď ale cítím, že se zase moje síla navrací a já mám chuť se s úkoly porvat a dostat je do stavu Dokončeno.

Závěrem

Uplynulý rok přinesl mnoho zajímavých zážitků a také zkušeností. Jsem opravdu rád, že máme vlastní bydlení. Je to pro mě opravdu důležité. Vzhledem k tomu, že jsem si nikde nepřipadal jako doma, tak poprvé v životě mám pocit, že tohle je můj domov. Místo kam patřím. Jinak do nového roku vám a sobě přeji hodně síly zvládat všelijaké překážky, které nám život chystá. A hlavně, abychom to brali s úsměvem.

Minulé rekapitulace roku: