Tohle je znamení, na které jsi čekal

Známe to všichni. Čekáme ne ideální dobu, kdy budeme moci začít se cvičením. Čekáme na nejlepší příležitost, kdy bude vhodné podnikat. Čekáme na správnou konstelaci planet, abychom mohli podniknou vytouženou cestu kolem světa. Čekáme a čekáme a stále nepřichází ta nejlepší doba. Protože bychom mohli mít více peněz, zkušeností, času, a dalších věcí a neustále odkládáme akci. Místo toho, abychom se do ní pustili.

Jenže, co když není na co čekat? Co když všechno co potřebujeme, již máme. Máme tak akorát zkušeností, tak akorát finančních prostředků, tak akorát všeho, abychom se mohli pustit do toho, co opravdu chceme. Věčné odkládání je naše prokletí a díky tomu nám může život protékat mezi prsty a my dělám něco, co pro nás ani třeba nemá smysl, ale máme strach z toho udělat malý krok do neznáma a vydat se nevyšlapanou cestou.

Cena za odkládání

Kolik vlastně může stát takové odkládání? Dá se to vůbec spočítat? Myslím si, že v tomto případě není důležitá cena, ale to, jak se na svůj život budeme dívat. Znáte to staré klišé, že si máte představit, jak ležíte na smrtelné posteli a přemýšlíte, jaký život jste prožili? A o tom přesně je odkládání všemožných aktivit a věcí, které jste chtěli ve svém životě podniknout. Může to opravdu dopadnout tak, že si na smrtelné posteli budete vyčítat, že jste nenastoupili do toho letadla. Nebo že jste nepozvali tu pěknou slečnu na rande. Nebo že jste nevzali nabídku, která se před vámi objevila. Pokud budete žít život, kdy čekáte na nejvhodnější okamžik, tak se ho opravdu nemusíte nikdy dočkat a pak budete jen hořce litovat.

Teď je ta správná chvíle

Právě teď nastala ta správná chvíle udělat ve svém životě to, co jste opravdu chtěli. Tohle je to znamení na které jste čekali. Tenhle článek je startovač do nových dimenzí, kdy přestanete na něco čekat a začnete to rovnou dělat. Začnete to žít. Není opravdu na co čekat. Život je krátký na to ho promarnit čekáním. Vyražte do akce jen s tím, co máte. Je to zcela dostačující k překonání všech strastí, které se na cestě mohou vyskytnout. Chápu ten strach z neznáma, ale bez akce je jen pustý život plný výčitek a naříkání.

Místo toho můžete zažít něco nevídaného, něco neobyčejného, něco báječného. Je to vaše cesta, po které se vydáte a můžete po ní kráčet volně, nebo se rozběhnout a utíkat. Je to pouze na vás. Pusťte se do toho. Tohle je opravdu to znamení, které se vám mělo zjevit. A když to nebude snadné a někdy to může být i nepříjemné, tak to zvládnete. Už je samo rozhodnutí, že se vydáte na cestu vás posílí a dodá vám odvahu.

Moje znamení

Vždycky jsem chtěl psát. Byl to můj koníček. Ale nikdy jsem se svou tvorbou nechtěl jít před veřejnost. Měl jsem z toho strach. Strach z toho, že mě lidé odsoudí. Že se mi budou vysmívat. Že budu odhalovat něco ze sebe. A tak jsem čekal na vhodnou chvíli, kdy začít, ale ona nepřicházela. Nikdy nebyla vhodná doba. Až jsem se jednou rozhodl, že si založím stránky a bude na ně pravidelně přispívat. A začal jsem. Měl jsem stále strach, ale i tak jsem do toho šel. A teď jsem za svoje rozhodnutí velice rád.

Stejné to bylo i se cvičením. Nikdy nebyla vhodná doba. Pořád jsem čekal na nějaké znamení, aby mi řeklo, že mám už teď začít. A ono vlastně přišlo. Když jsem si jednou postavil na váhu a ona ukázala číslo 115 kg, tak jsem si řekl a dost. Tohle přece dál nejde. A začal jsem cvičit a více se hýbat. Díky tomu jsem postupem času začal řešit kompletně své zdraví a změnil jsem svůj jídelníček a začal si dávat pozor na to co jím a čemu se vyhnout. Přidal jsem do svého života přerušovaný půst a po ránu studenou sprchu a těším se dobrému zdraví. Ale nic z toho by nebylo, kdybych se nerozhodl pro to, že začnu cvičit a jen bych dále čekal na nějaké znamení.

Také přestaňte čekat a pusťte se do toho. Ne zítra, ne za týden nebo za měsíc, ale teď. Tohle je znamení, na které jste čekali.

Poděkování za úvodní fotografii: Austin Chan via unsplash cc